Отборът на Реймс записа трети успех в последните си четири шампионатни мача (в които е непобеден), след като размаза гостуващия Аячо с 4:1 в 19-ия кръг на Лига 1.

Момчетата на Хуберт Фурние се развихриха след почивката. 24-годишният нападател Гаетан Шарбоние започна голеадата в 59-ата минута, а три минути по-късно бутна второ попадение във вратата на Гилермо Очоа.

Шарбоние записа и асистенция в 73-ата минута, когато достави чудесна топка за Атар и преднината придоби класически измерения. Бразилецът Едуардо вкара гола на честта за опашкаря в Лига 1 буквално след изпълнението на началния удар, но в 77-ата Флойд Айте оформи крайния резултат.

С победата Реймс се изкачи до 7-ото място във временното класиране, а със своите 29 точки се намира само на една зад четвъртия Сент Етиен. Аячо е на дъното с 9 пункта, на 8 от първия над чертата – Монпелие.