Реймс спечели с 3:1 срещу Сент Етиен в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Победата над този съперник бе чакана цели 43 години - последната бе от 19 юни 1976 година, когато печели с 3:2. Оттогава Реймс имаше 9 победи и 7 равенства в мачовете между двата отбора в първенството.

Със спечелените три точки отборът се изкачи на 8-ото място в класирането с 24 точки, с една по-малко от Сент Етиен, който е на 7-ата позиция.

В 10-ата минута Реймс поведе с гол на Реми Удин, който бе на-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Сент Етиен. Роман Амума възстанови равенството в 59-ата минута с перфектен удар в долния десен ъгъл. Радостта на гостите бе кракта, тъй като Булае Диа върна аванса на Рейвс в 67-ата минута. В добавеното време на мача Муса Думбия се измъкна от защитата на Сент Етиен и с удап от границата на наказателното поле направи 3:1.

РЕЙМС - СЕНТ ЕТИЕН 3:1

Голмайстори: 1:0 Реми Удин 10, 1:1 Роман Амума 59, 2:1 Булае Диа 67, 3:1 Муса Думбия 90+2