Шампионът Пари Сен Жермен победи като гост Гинган с 3:1 в среща от втория кръг на футболното първенство на Франция. Възпитаниците на Томас Тухел записаха втори пореден успех за сезона и излязоха начело в класирането на Лига 1.

Килиан Мбапе, който беше избран за най-добър млад футболист на Мондиал 2018 в Русия, отбеляза два гола в първия си мач за сезона. Той пропусна победата с 3:0 срещу Каен в първия кръг от новия сезон.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута с попадение на Нолан Ру.

Шампионите направиха обрат с три попадения през вторите 45 минути. Бразилската звезда Неймар изравни в 53-ата минута от дузпа. След това Мбапе реализира нови два гола. Той даде аванс на ПСЖ в 82-ата минута, след като получи пас от Анхел Ди Мария, а в 90-ата минута направи 3:1 след асистенция на Неймар.

Пари Сен Жермен има 6 точки и води в класирането. Реймс е на втора позиция също с 6 точки, а Гинган няма спечелена точка в първите си два мача и заема 18-ата позиция./БТА