Седан победи с 2:0 ПСЖ и отново смъкна столичани в зоната на изпадащите. Гостите играха много слабо, а домакините откриха резултата още в 7-та минута чрез автогол на стража на парижани Микел Ландро. Бутабут в 73-та минута донесе важните три точки, които приближиха Седан към спасението.

Лил победи с 4:0 Троа и се изкачи на трето място в класирането във френската Лига 1. Кейта и Дюмон вкараха по два гола за убедителния успех на участника в Шампионската лига. Така те са само на три точки от втория Ланс.

Лориен и Ница завършиха без да си отбележат гол 0:0, при същия резултат завършиха още две срещи Монако – Бордо и Валансиен – Тулуза.

Оксер победи с минималното 1:0 Рен и се приближи само на четири точки от местата даващи право за участие в турнира за Купата на УЕФА. Победният гол за домакините отбеляза полският национал Йелен в 64-та минута.

Нанси и Льо Ман завършиха 1:1. Мекалусо откри резултата в 37-та минута в полза на домакините, но Графите изравни в 74-та.

По-рано днес Сент Етиен загуби с 1:3 от Лион

Утре Сошо посреща Нант, а Марсилия е домакин на Ланс в дербито от кръга.