Пари Сен Жермен удари с 3:0 Лил в среща от 4-ия кръг на френската лига 1 и излезе на 1-о място в класирането след 4-ия кръг. Парижани имат 10 точки, колкото и Лион, но са с по-добра голова разлика. След тях с 9 точки от три мача е отборът на Бордо, който по-късно днес излиза в дербито на кръга срещу Марсилия.

Жереми Клеман откри резултата в 28-ата минута с полуволе, в 77-ата минута Пеги Люиндула удвои, а в последната минута на редовното време Кристоф Жале направи крайното 3:0, след като спечели единоборството с Людовик Бутеле и търколи топката в мрежата.

В другата ранна среща от днес Тулуза отстъпи с 0:1 на собствен терен на Валансиен. Единственото попадение дойде в 87-ата минута и беше дело на Мамаду Самаса . Той се разписа със страховита тупалка, като топката се заби точно под гредата. Това беше първа победа за отбора на Валансиен, който се нарежда на 16-о място. Отборът на Тулуза е с 4 точки и заема 13-о място.