Пари Сен Жермен постигна ценна победа с 2:1 срещу Сошо в мач от 21-вия кръг във френската Лига 1.

На своя „Парк Де Пренс” парижани откриха резултата в самия край на първото полувреме след точно изпълнение на дузпа от страна на Орау.

Вацлав Сверкош изравни само 6 минути след подновяването на играта, но Пеги Люндула донесе успеха на ПСЖ в 63-тата минута.

След този успех парижани са на 6-то място с 36 точки, докато Сошо остана в зоната на изпадащите само със 17.

В другия мач по същото време Каен и Монако завършиха наравно 2:2. Хуан Пабло Пиньо (6’) и Алехандро Алонсо (24’) дадоха добра преднина на тима от Княжеството, но тя се оказа недостатъчно. Стий Савидан в 73-тата минута върна един гол, а Бенджамин Нивет в последната минута донесе точката за Каен.