Пари Сен Жермен се поизмъчи, но в крайна сметка успя да отстрани с 4:2 гостуващия Гингам в 1/16-ина финален мач от турнира за Купата на Франция.

Лидерът в Лига 1 бе без две от контузените си звезди – Неймар и Мбапе в този двубой.

В 21-ата минута Рабио отигра с глава центрираната от корнер топка и откри резултата в полза на ПСЖ – 1:0.

В 25-ата минута Ди Мария стреля, а топката леко бе отклонена в собствената врата от футболиста на Гингам Део за 2:0.

Гингам обаче не се предаде Тюрам успя да хване в крачка вратаря на парижани Трап и гостите намалиха в 33-ата имнута на 2:1.

В 64-ата минута при контра трима срещу двама Пасторе покачи на 3:1 в полза на ПСЖ.

Но Гингам отново върна един гол  - реализира го от дузпа Нгбакото в 75-ата минута, за да дъриж в напрежение до края парижани – 3:2.

В 89-ата минута обаче Маркиньос вкара четвърти гол за столичани и ги ивпрати с 4:2 на осминафиналите.