Отборът на Пари Сен Жермен постигна първа победа в Лига 1 за новия сезон. Шампионът на Франция победи с 2:0 у дома Бастия в мач от 2-я кръг на френското първенство. В срещата на откриването ПСЖ допусна равенство срещу Реймс.

ВИДЕО НА ПОПАДЕНИЯТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Още в началото на мача домакините трябваше да се лишат от услугите на звездата си – Златан Ибрахимович. Шведският национал получи контузия в 14-ата минута и бе заменен от Езекил Лавеци.

Отборът на ПСЖ доминира през цялата среща, като създаде повече опасни положения пред вратата на своя съперник. Първото попадение обаче попадна в 26-ата минута. След балонно центриране в наказателното поле на Бастия, Лукас, който бе оставен сам, засече за 1:0.

През второто полувреме шампионът успя да увеличи преднината си, благодарение на Единсон Кавани. След бързо изпълнение на фаул в центъра на терена от страна на Марко Верати, 27-годишният нападател бе изведен в наказателното поле, успя да се пребори за топката, а след това и да отбележи за крайното 2:0.