Пари Сен Жермен продължи участието си в турнира за Купата на Франция, след като в 1/16-финален мач постигна трудна победа с 2:1 над Тулуза.

Двата отбора играха един срещу друг само преди няколко дни като парижани стигнаха до успеха с 1:0 като гости в първенството. Мачът за Купата беше по-труден за тима на Лоран Блан, който трябваше да осъществява пълен обрат.

Франсоа Мубанже откри резултата в 11-ата минута, а резултатът се задържа такъв до началото на второто полувреме. Давид Луис изравни в 54-ата минута, а влезлият като резерва Златан Ибрахимович донесе успеха в 89-ата минута след точно изпълнение от дузпа.

Сошо победи Бастия с 2:1 като гост, а в друг мач от турнира Сар Унион се справи с 1:0 срещу Ниор.