Френският гранд Пари Сен Жермен отпадна от борбата за титлата в Лига 1, след като в мач от 34-тия кръг изненадващо загуби с 0:1 от гостуващия тим на Рен.

Единственото попадение на „Парк де Пренс” падна в 66-та минута и бе дело на футболиста на ПСЖ Мамаду Сако, който си набута автогол.

Така парижани останаха на 4-то място с 60 точки, на 8 зад лидера Марсилия 4 кръга преди края на шампионата, което на практика означава край на надеждите за титла. Рен пък е седми с 54 точки.

В друг мач от Лига 1 Нант утежни много положението си, след като загуби с 1:2 домакинството си на последния в класирането Льо Авър.

Бекаменга откри за Нант в 24-та минута, но голове на Диало (40’) и Маранге (61’) донесоха изненадващия успех за гостите.

Въпреки спечелените три точки обаче Льо Авър на 99% ще играе в Лига 2 през следващия сезон. Подобна съдба може да има и Нант, тъй като „канарчетата” са 18-ти с 33 точки и до последно ще се борят за оцеляване.

По-късно тази вечер вторият Бордо излиза срещу Сошо и при победа ще се изравни на върха с Олимпик Марсилия.