Изглежда във Франция това е годината на Бордо. След като тимът стана шампион в Лига 1 и се класира на 1/8-финал Шампионската лига в група Байерн Мюнхен и Ювентус, момчетата на Лоран Блан изглежда и ще посрещнат Нова година като лидери в Лига 1.

Жирондинците победиха на свой терен Пари Сен Жермен с 1:0 и останаха на върха в местния шампионат, с четири точки пред втория Монпелие, който обаче е с мач по-малко.

Единственото попадение за Бордо при успеха над ПСЖ вкара Ярослав Плашил в 23-ата минута, като в 67-те минути до края парижаните не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Олимпик Марсилия победи като гост Ница с 3:1 и се изкачи с няколко места в класирането, като вече е седми, на само две точки зад втория Монпелие, който надделя у дома над Льо Ман с 2:1.

Рен победи у дома Лориен с 1:0, а Сен Етиен и Сошо направиха 0:0, докато Валенсиен би на свой терен Монако с 3:1.