Пари Сен Жермен се възползва по най-добрия начин от поредната издънка на Бордо и излезе на второ място в Лига 1, след като спечели своя мач от 24-я кръг с 2:1 срещу Сент Етиен. Поне временно парижани ще са и само на точка зад лидера Лион, за разлика от днешния си съперник, който е точно над чертата от зоната на изпадащите.

И трите попадения в мача паднаха в рамките само на 11 минути от първото полувреме. Мамаду Сако отпразнува вчерашния си 19-ти рожден ден, като откри резултата в 26-та минута. Димитри Пайет изравни в 34-та, а Жереми Клемен донесе победата на ПСЖ три минути по-късно.

Пари Сен Жермен получи и едно съдийско рамо в мача, тъй като за груба игра трябваше да бъдат изгонени и Клод Макелеле и Стефан Сесеньон, но бяха пощадени и след първите си жълти картони не бяха декорирани в червено.