Френският гранд Пари Сен Жермен е на път да защити трофея си в Лига 1. Парижани надделяха с 3:0 у дома срещу Реймс и вече докосват титлата.

Момчетата на Лоран Блан бяха без звездата си Златан Ибрахимович, който се контузи в четвъртфинала от Шампионската лига с Челси през седмицата.

Другата голяма звезда в нападението Единсон Кавани обаче оправда доверието и откри резултата в 43-ата минута след асистенция на Грегори ван дер Вийл.

След почивката гостите помогнаха доста за класиката в полза на фаворитите. Техният футболист Айса Менди си отбеляза цели два автогола и уби интригата.

Алжирецът прониза собствената си врата първо в 48-ата минута, а после и в 89-ата и подпечата успеха на домакините.

Така ПСЖ събра 79 точки и е с 16 повече от втория Монако. Парижани имат нужда от още само пет точки, за да защитят титлата.