Пари Сен Жермен победи Наполи с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Сан Паоло“ в Неапол.

Мачът е свързан с клауза от трансфера на Есекиел Лавеци от италианския във френския клуб преди две години.

Парижани обаче дадоха свидна жертва в контролата. Още в 12-ата минута се контузи техният капитан Тиаго Силва. Бразилецът се контузи сам в собственото си наказателно поле. Засега не е ясно колко време ще отсъства Тиаго Силва, но е много вероятно да пропусне следващия мач на парижани.

Ибрахимович и ПСЖ взеха и купа за тази победа над Наполи

източник: Gulliver/Getty Images

Наставникът на ПСЖ Лоран Блан пусна в състава си футболистите, играли на Мондиала, които не взеха участие в шампионатния мач срещу Рен, завършил 2:2.

Така на терена за френския шампион играха звезди като Матюиди, Кабай, Лавеци и най-вече Давид Луис, който направи неофициалния си дебют за ПСЖ. Той остана на терена до 80-ата минута.

Домакините от Наполи имаха надмощие и откриха резултата чрез Гонсало Игуаин в 51-ата минута. Неотразимият Златан Ибрахимович обаче изравни четири минути по-късно.

Победата за парижани донесе Хавиер Пасторе в 77-ата минута след отлична индивидуална изява.