Бордо записа четвърта поредна победа във френската Лига 1, след като, макар и трудно, надигра гостуващия Валансиен с 2:1 в мач от 18-ия кръг.

„Жирондинците“ се представят по съвсем различен начин на домашната сцена (за разлика от игрите им в Лига Европа, където отпаднаха в груповата фаза), но този път имаха и немалка доза късмет.

След ялово първо полувреме Думбия изведе гостуващия тим напред в 55-ата миунта, но само три по-късно Жусие намали от дузпа.

Валансиен почти предвкусваше как серията им от 5 поредни мача без успех ще бъде прекъсната, ала в 66-ата минута Енза пропусна от бялата точка за тях.

Това се оказа решаващо и в 73-ата Морис-Белей донесе трите точки за Бордо.

С тях тимът се изкачи до 4-ата позиция с 30 в актива си, като е на 9 зад намиращия се пред тях тим на Лил. Валансиен пък е първи под чертата – 18-о място с 11 пункта.