Втородивизионният тим на Гингам сътвори сензацията във Франция, след като на финала за Купата на страната победи елитния Рен с 2:1.

На полуфинала Гингам се разправи с Тулуза като гост след победа отново с 2:1. Рен пък стигна до финалната битка, след като преди това отстрани Гренобъл с 1:0.

През първото полувреме на финала в събота вечер двата отбора не успяха да си отбележат, като цялата драма се разрази след средата на втората част за по-малко от 15-тина минути.

Рен успя да поведе в резултата с гол в 69-та минута, дело на Боканегра. Само три минути по-късно обаче Едуардо Д. Сантос вкара за 1:1. В 83-та минута отново Едуардо вкара за 2:1 и така донесе сензационно победата и съответното Купата на Франция във витрината на Гингам.