Отборите на ПСЖ, Марсилия и Бордо, които преследват лидера в класирането Лион не сбъркаха и взеха своите мачове от 26-я кръг на Лига 1.

ПСЖ победи с категоричното 4:1 Нанси като домакин. Много силен мач за парижани направи Гилом Оро, който се разписа на два пъти в 11-та и 40-та минута, а другите две попадения бяха дело на Жули в 13-та и Сесеньон в 63-та минута, а почетното попадение за гостите отбеляза Фере в 30-та минута.

Каен загуби с минималното 0:1 от Олимпик Марсилия, а автор на победното попадение в мача бе Брандао в 67-та минута.

Бордо надделя с 1:0 като домакин срещу Лориен, като победата за „жирондинци” донесе Маруан Чамах в 49-та минута.

Монако и Сен Етиен завършиха 2:2.

Така ПСЖ продължава да е на второ място с 49 точки и е само на три от Лион, който има и мач по-малко. Марсилия остана на трето място с 48 точки, а Бордо е на четвърта позиция с 47.