Последният в класирането на френската Лига 1 Нанси победи изненадващо с 1:0  отбора на Ница в мач от 29-я кръг на първенството.

Ница имаше лек превес по отношение на владение на топката, но въпреки това домакините отправиха далеч повече удари в противниковата врата.

Двубоят не бе много коректен, като главният рефер показа общо 6 жълти картона, а играта често бе прекъсвана за оказване на лекарска помощ на някои от играчите.

Резултатът бе открит в 23-ата минута от Джамел Бакар и по този начин изведе своите напред.

Крехката преднина бе запазена до самия край и така непретенциозният тим стигна до успеха над далеч по-именития си съперник.

Във временното класиране Нанси е последен, 20-ти, с актив от 24 точки, докато Ница е 5-ти с 48 пункта. Също толкова има и четвъртият Сен Етиен, но с по-добра голова разлика.