Лидерът във френската Лига 1 Лион направи грешна стъпка при домакинството си на последния във временното класиране Нанси. В мач от 17-ия кръг на шампионата Лион и Нанси поделиха точките, завършвайки при резултат 1:1. Така разликата между Олимпик и втория ПСЖ вече е само три точки.

Лотие откри за гостите в 74-ата минута, но финалният щурм на домакините доведе до попадение седем минути преди края на редовното време. Точен бе Бастос, с което осигури точката за Лион.

След спечелената точка и загубата на Троа от Евиан, Нанси се изкачи с една позиция в класирането и вече е предпоследен във временното подреждане.

В друг мач от днес Монпелие постигна важна победа с 2:1 като гост на Брест, а Аячо нямаше проблеми при домакинския си мач срещу Реймс и се наложи с 2:0.

В последния двубой от днешната програма, Марсилия се наложи като гост на Бастия с 2:1. Головете за победителите отбелязаха Валбуена и Айю, а почетното попадение за домакините бе дело на Модесте в 82-ата минута.