С два гола на полския национал Иренеуш Йелен Оксер успя да победи с 2:1 като гост лидера Бордо в отложена среща от френската Лига 1.

Жирондинците на Лоран Блан поведоха в резултата още в седмата минута на двубоя с попадение на Бенуа Тремолинос и запазиха преднината си до 65-ата минута, когато Йелен изравни.

В 84-ата минута полският нападател, който не игра в контролата срещу България поради контузия, направи обрата пълен с второ свое попадение в мача, пращайки Оксер на трето място в таблицата на само точка след лидера Бордо.

След изиграването на този двубой класирането в Лига 1 придоби изключително интересен вид. Шампионът Бордо и Монпелие са начело с 52 точки, Оксер е трети с 51, следват Олимпик Лион с 50, Олимпик Марсилия с 49 и Лил с 48 точки.