Шампионът Лион победи средняка Льо Ман с 3:1 като гост в мач от 30-я кръг на френското футболно първенство.

С два гола на Карим Бензема тимът на Клод Пюел стигна до втори пореден успех в надпреварата и събра 59 точки, за да запази първото си място в класирането.

Бензема се разписа в 44-ата с първия си гол от 21 февруари насам и в 59-ата минута с глава.

Жан-Ален Бумсон откри резултата за шампионите още в 17-ата минута, а Антони Льо Талек оформи крайния резултат с почетно попадение за домакините в 78-ата минута.

Преследвачите на Лион обаче също не допуснаха грешки.

С гол на Маруан Шамак две минути преди края Бордо надделя над Нанси с 1:0 като домакин. Така "Жирондинците" събраха 56 точки и се изкачиха на второто място, изпреварвайки Олимпик Марсилия, който утре играе на терена на Сент Етиен в последен мач от кръга.

Гостите играха 40 минути с човек по-малко след червен картон на Фредерик Бианкалани малко след почивката.

Лил пък се изравни с третия Олимпик Марсилия с 55 точки след четвъртата си поредна победа. Тимът надделя с 2:0 над закъсалия Нант като гост.

Домакините записаха осми пореден мач без успех и вече са на 16-о място само на точка над зоната на изпадащите.

Намиращият се в отлична форма тим на Валансиен победи Оксер с 2:0 и вече няма загуба в първенството в 13 поредни мача. Двете попадения отбеляза Жан-Клод Даршевил.

Валансиен падна за последно в първенството на 5 декември миналата година с 1:2 от Бордо.

Оксер пък допусна едва второто си поражение в последните си осем мача.

Каен и Тулуза завършиха 0:0, което отдалечи „виолетовите” от върха във френската Лига 1.