Отборите на Бордо, Олимпик Марсилия и Олимпик Лион, които са едни от фаворитите за титлата във френската Лига 1, записаха победи в 16-тия кръг на първенството.

Като гости шампионите от Бордо надиграха трудно Монпелие с минималното 1:0 след гол на Жуси в 57-та минута.

На своя „Стад Жерлан” Лион победи Булон с 2:0 след голове през второто полувреме на Миралем Пянич и Сезар Делгаро.

Доста по-драматично стигна до трите точки Олимпик Марсилия при гостуването си на Лориен. Вахруа откри за домакините в 53-та минута, а в 68-та Айев, който влезе в игра само 5 минути по-рано, възстанови равенството.

Победата за Марсилия дойде едва в последната минута на мача, когато точен бе Диавара, с което донесе трите точки за своя отбор.

Във временното класиране Марсилия е на второ място с 31 точки, с 6 зад лидера Бордо, но и с мач по-малко. Лион пък е четвърти с 29.