Отборът на Лил спечели ценна победа с минималното 1:0 при гостуването на Нант в двубой от 27-мия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в срещата беше дело на Бенжамен Андре.

Двубоят премина с отявлено предимство на състава на Кристоф Галтие, но с пропуски през първото полувреме се отчетоха Джонатан Иконе, Ренато Санчес и Лоик Реми.

В началото на второто полувреме все пак съпротивата на домакините беше пробита. В 58-та минута Ренато Санчес центрира от ъглов удар, където на първа греда над всички се извиси Бенжамен Андре, който заби топката зад Албан Лафонт за крайното 1:0.

По този начин Лил измести Рен, за да заеме 3-та позиция в класирането с актив от 46 точки след 27 мача. Нант, от своя страна, остана 12-ти с 37 пункта.