Рен и Пари Сен Жермен завършиха 1:1 в мач от петия кръг на френското първенство. Двата отбора във временното класиране са съответно трети и втори, като Рен има 8 точки, а шампионът Пари Сен Жермен 9, веднага след водача Бордо с 10.

Пари Сен Жермен бе близо до откриването на резултата в 42-ата минута, когато Верати намери Ибрахимович и той от воле обстрелва вратата на Рен, но уцели гредата.

Само минута по-късно обаче столичани стигнаха до гол. Ван дер Вил центрира на първа греда, Тойвонен пропусна да изчисти и 35-годишният защитник Камара прати топката в мрежата на Рен за 0:1.

Домакините изравниха в 56-ата минута чрез Нтеп, който изненада парижката защита за 1:1.

Така Пари Сен Жермен остана непобеден в Бретан от тима на Рен вече три години и половина, като е постигнал 7 победи и три равенства оттогава. Същевременно Рен е отборът, нанесъл последната загуба в първенството на парижани – на 7 май тази година.