В двубой от 10-ия кръг на Лига 1 шампионът Пари Сен Жермен победи с класическото 3:0 Рен.

В 11-ата минута на двубоя Кийн откри резултата в полза на парижани с далечен удар след асистенция на Ди Мария, а десет минути по-късно Ди Мария удвои като елегантно прехвърли вратаря на Рен. В 29-ата минута на мача Нзонзи от Рен стреля опасно, но не сполучи да се разпише.

В 56-ата минута на двубоя Доку от Рен падна в наказателното поле на Пари Сен Жермен, но реферът остави играта да продължи. В 69-ата минута Паредес сякаш игра с ръка в наказателното поле на парижани, но отново дузпа нямаше.

За сметка на това отново Ди Мария оформи крайното 3:0 с гол в 73-ата минута на мача.

След успеха ПСЖ е на първата позиция в шампионата с актив от 24 точки и 5 преднина от втория Лил, който е с мач по-малко, а Рен е на 3-ото място с 18.