Пари Сен Жермен продължава пълната си доминация във Франция.

Парижани спечелиха Купата на Франция, след 4:2 на финала срещу Олимпик Марсилия, игран на "Стад Де Франс".

През последните два сезона ПСЖ е взел абсолютно всички трофеи в страната - две титли, две купи на лигата и две купи на страната.

Това бе общо 10-та Купа на Франция във витрината на ПСЖ.

Златан Ибрахимович наниза две от попаденията, а Блейз Матюиди и Единсон Кавани добавиха по едно за успеха.

Флориан Товен и Миши Батшуай бяха точни за Олимпик Марсилия.

Матюиди откри резултата още във втората минута, след асистенция на Анхел Ди Мария. Товен обаче изравни десет минути по-късно и върна интригата. Така приключи и първото полувреме, при 1:1, и всичко се реши през второто.

Още в 47-та минута Никола Н`Кулу направи фаул в наказателното поле, а Златан Ибрахимович се разписа от бялата точка за 2:1. Кавани до голяма степен реши нещата с трети гол в мрежата на Стив Манданда в 57-та минута, а Ибра довърши Марсилия в 82-та за 4:1.

Крайното 4:2 оформи Миши Батшуай в 87-та минута.