Лидерът във френската Лига 1 Олимпик Лион бе изненадан неприятно от пълния аутсайдер Сент Етиен в последния мач от 22-я кръг. На своя „Стад Жерлан” Лион успя да се добере само до равенство 1:1, след като бе изоставащ в резултата.

Първото полувреме премина сравнително спокойно, като домакините не си даваха твърде много усилия, убедени в успеха си. Лион доминираше, но всъщност най-чистите голови ситуации в мача създадоха гостите.

Сент Етиен успя да използва началните минути на второто полувреме, за да поведе в резултата. Кевин Миралас се разписа в 49-та минута за изненада на всички. Веднага след това Лион осъществи масиран натиск и бързо успя да изравни, чрез Жуниньо в 53-та минута.

След попадението на домакините, те останаха с човек по-малко, тъй като Фредерик Пикьон получи втори жълт картон. Сент Етиен сътвори още интересни неща в Лион, но така и не измъкна повече от точка от шампионите.