Отборът на Олимпик Марсилия се наложи с 3:1 при гостуването си на Евиан в мача от 5-я кръг на Лига 1. Олимпик бе значително по-добрият състав на терена, след като поведе още в първата минута на срещата след попадение на Андре-Пиер Жиняк.

След скорострелния гол, домакините се окопитиха и в отделни епизоди дори диктуваха събитията, но за кратко.
Минута преди двете селекции да се оттеглят на почивка Жилберт Имбула покачи на 2:0.

След почивката, в 63-ата минута Флориан Товен направи резултата класически, но числовото му изражение бе променено в минутите до края. В даденото от съдията продължение Кларк Н'Сикули намали на 1:3.

В класирането Марсилия е на 2-а позиция с 10 точки, а Евиан е последен с 1 пункт.