Олимпик Марсилия се изкачи на третото място след като успя да победи последния в класирането Метц. Днешната срещу от 33-я кръг между двата тима завърши 2:1 в полза на гостите.

Срещата обаче започна добре за домакините, които откриха резултата още в 3-та минута с гол на Барбоса.

Олимпик само 10 минути по-късно върна попадението. В 13-та минута, след продължителна атака, топката бе центрирана към Сисе, който от зоната на дузпата направи резултата 1:1.

Вторият и победен гол за гостите падна през втората част. В 57-та минута Зенден подаде на Насри, а последният не остави никакви шансове на стража на домакините, който само изгледа как топката влиза във вратата му.

След днешния успех Олимпик се изкачи на 3-то място, тъй като Нанси загуби като гост на Лил и отстъпи позицията си до днешния кръг. След него – Марсилия има 55 точки, колкото и Нанси, но с по-добра голова разлика. Метц продължава да заема последното място с актив от 19 точки, а Лил е на 7-мо с 46.