Отборът на Олимпик Марсилия победи с категоричното 3:1 Бордо в мач от седмия кръг на френската Лига 1. Флориан Товен откри в седмата, а отново той пропусна дузпа в 14-ата минута. Жордан Амави в 54-ата и автогол на Пабло Насименто Кастро покачиха в 64-ата минута направиха резултата 3:0. Джош Мая вкара почетното попадение за гостите в 83-ата минута.

Резултатът бе открит още в петата минута. Хироки Сакай намери Флориан Товен пред наказателното поле, а французинът с невероятен удар отдалеч намери вратата на Бордо – 1:0.

Седем минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Юсуф Сабали срещу Жордан Амави. Зад топката застана Товен, но вратарят Беноа Костил хвана удара на френския национал и запази резултата.

През втората част обаче Марсилия стигна до нови две попадения. Товен центрира от статично положение отляво на наказателното поле, където Амави отклони с глава от границата на малкия пеналт, а топката прехвърли Костил и се спря във вратата му за 2:0.

Десет минути след това резултатът стана класически. Амави полуи топката в наказателното поле и стреля, топката обаче рикошира в Пабло Насименто Кастро и излъга Костил – 3:0.

Все пак седем минути преди края на срещата Бордо стигна до почетно попадение. Джими Брианд се справи с трима защитници на домакините и изведе по Джош Мая, който навлезе в наказателното поле и с хубав удар прати топката покрай Стив Манданда за крайното 3:1.

С тази победа възпитаниците на Андре Виаш-Боаш се наместиха на петата позиция с актив от 12 точки, а Бордо са 10-и с 9 пункта. В следващия кръг марсилци гостуват на Лориен, докато „жирондинци“ приемат Ним.

В друг двубой от кръга тимът на Реймс допусна домакинска загуба с 1:3 от Лориен. Морето Касано откри за домакините след четвърт час игра, но през втората настъпи пълен обрат. Пиер-Ива Амел изравни в 61-ата, а три по-късно Йоан Виса направи обрата пълен. В 8-ата минута Терем Мофи оформи крайния резултат.