След победата си в отложения мач от 14-тия кръг над Сошо отборът на Олимпик Марсилия излезе начело във френското футболно първенство. Марсилци за последно бяха шампиони на Франция през 1992 година, а сега имат две точки аванс и мач по-малко от останалите преследвачи. Единствено Бордо има среща по-малко от Олимпик, но и изостава на три точки от лидера.

Аржентинският защитник Габриел Хайнце откри резултата в 9-та минута, а в 27-та минута от дузпа френският полузащитник Хатем бен Арфа увеличи на 2:0. Във втората минута на даденото продължение резервата Бакари Коне оформи крайния резултат - 3:0 за Олимпик Марсилия.

Начело във временното класиране е Олимпик Марсилия с 59 точки и един мач по малко, следван от Олимпик Лион - 57 точки, Монпелие - 57 точки, Оксер - 57 точки, Бордо - 56 точки, Лил - 54 точки, и др.