Олимпик Лион изпусна възможността да намали дистанцията от втория в класирането Монако само на една точка, след като завърши 0:0 при домакинството си на Монпелие от 13-ия кръг на Лига 1.

Двубоят започна с надмощие на Лион. Пред Ауар се откри добра възможност в 13-та минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Лекомт.

Пол Ласн отправи много плътен далечен удар в 19-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Олимпик Лион.

Бенжамен Лекомт направи решаващо спасяване в 33-та минута, когато отрази удара на Макс Корне.

През второто полувреме Мариано Диас направи два сериозни пропуска, а Мемфис Депай също не се възползва от открилата му се възможност, с която можеше да донесе победата на Олимпик Лион.

Олимпик Лион се намира на трето място във временното класиране с актив от 26 точки, докато Монпелие е осми със 17 точки. Монако е втори с 29 точки, а Пари Сен Жермен е лидер с 35 точки. Олимпик Марсилия е четвърти с 24 точки, но и мач по-малко.