Олимпик Лион завърши наравно 1:1 като домакин срещу Брест и загуби всякакви шансове да участва в Шампионската лига през следващия сезон. В срещата 36-ия кръг от френската Лига 1 гол на Йоан Гюркуф в 37-ата минута даде важен аванс на домакините. Грегори Лоренци изравни четвърт час преди края и осигури едната точка в полза на Брест.

След това равенство Лион има 60 точки на четвъртото място във временното класиране. Лил е на трета позиция в подреждането с 68 точки. Брест е на 17-а позиция с 35 точки, на точка над зоната на изпадащите.

В друга среща от Лига 1 Евиан спечели с 2:1 у дома срещу Аячо. По-късно днес кандидатът за титлата Пари Сен Жермен играе като гост на Валансиен. Столичани изостават на три точки зад лидера Монпелие.