Оксер се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата, след като победи тима на Олимпик Марсилия с минималното 1:0.

Въпреки че гостите бяха по-дейните през по-голямата част от мача и записаха повече голови положения пред съперниковата врата, победител от двубоя излезе 16-я в класирането на Франция.

Единственото попадение в срещата падна в последната минута от редовното време, когато гостите вече се бяха успокоили и чакаха съдийския сигнал на рефера. Тогава обаче след перфектна контаатака, Педрети получи чудесен пас в наказателното поле на Олимпик и прати топката с глава в мрежата на Марсилия.

Олимпик също имаше своите шансове за гол по време на двубоя, но ударите на Кана и Сисе останаха извън целта.

По-рано през деня отборът на Ланс се класира за следващия етап на надпреварата след класически успех над Нанси и голове реализирани от Демон (15’), Моулида (44’) и Монтерубио (58” дузпа).