Оксер поведе във временното класиране на Лига 1, след като постигна важна победа с 2:0 като домакин на Монако, а в същото време Бордо и Лион допуснаха поредните издънки.

Домакините успяха да поведат в резултата в края на първото полувреме, когато Адама Кулибали успя да се възползва от грешка в отбраната на Монако.

Второто попадение за Оксер падна в 88-та минута и бе дело на Делвин Шанел Ндинга.

Бордо доста изненадващо претърпя домакинска загуба с 0:1 от Валансиен и жирондинци сдадоха първата позиция.

Единственото попадение в срещата отбеляза Мамаду Самаса.

Гренобъл измъкна точката при домакинството на Лион, като двата отбора завършиха 1:1.

Сезар Делгадо даде гол аванс за Олимпик Лион в 66-та минута.

Домакините останаха с човек по-малко в 71-та минута, когато Куртоа бе изгонен с директен червен картон.

Все пак Даниел Любоя отбеляза изравнителното попадение за Гренобъл в 73-та минута.

Ланс постигна драматична победа с 2:1 срещу Нанси, а Рен надделя с 2:1 срещу Льо Ман.