Отборът на Олимпик Лион допусна изненадваща домакинска загуба от тима на Оксер с 0:2. Така шампионът постави под сериозен въпрос първото си място във временното класиране. По късно тази вечер ПСЖ приема състава на Марсилия, и ако парижани успят да запишат победа, то те ще оглавят подреждането, изпреварвайки с две точки именно отбора на Лион.

Резултатът в мача бе открит в 41-ата минута от Ялен, а през цялата втора част домакините не успяха да намерят верния път към гола. В заключителните секунди на срещата футболистите на Оксер стигнаха до втори гол, с който узакониха победата си. Точен бе Каленберг.

В друг мач от днес Гренобъл записа минимална победа над Сент Етиен. В състава на победителите не попадна българският халф Христо Янев.

Единственото попадение за отбора на Гренобъл реализира Акрур в последната минута на мача. Така тимът на Христо Янев се изкачи на девето място.