Националният отбор на Франция отново разочарова своите фенове, след като завърши 1:1 в контролна среща срещу Тунис. Това бе поредният мач на „петлите” от подготовката им за световното първенство в ЮАР.

Французите доминираха през по-голямата част от мача, но направиха големи пропуски пред вратата на Тунис.

Тунис откри резултата още в 6-ата минута, когато Бен Халифа намери непокрит Жемаа в наказателното поле и той от близо прати топката в левия ъгъл на вратата на Уго Лорис.

Последва силен натиска на Франция и след удар на Франк Рибери топката срещна гредата.

През второто полувреме Франция стигна до изравнително попадение, след като в 62-та минура след центриране от фаул в наказателното поле на Тунис Уилям Галас засече топката и я прати във вратата на гостите.

Нови пропуски в края на мача направиха Тиери Анри и Флоран Малуда. В следващите минути и двамата треньори направиха доста смени и ритъмът на игра спадна и в крайна сметка срещата завърши без победител.