Новакът Монпелие се възползва от издънките на Лион и Бордо и погледна към върха на Лига 1.

Лион записа първо поражение в шампионата, след като допусна изненадваща загуба като домакин от Сошо с 0:2.

Резултатът бе открит от Жак Фати в 17-ата минута, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Лион, след изпълнение на корнер.

В самия край на срещата гостите успяха да стигнат и до втори гол, след като Слоан Приват бе изведен на добра позиция след контраатака и преодоля Лорис.

Оксер надделя с 1:0 срещу Бордо и шампионите останаха на трета позиция в класирането.

Единственото попадение в срещата падна в 72-та минута и негов автор бе Бирса, който бе точен от бялата точка.

Монпелие постигна трудна победа с 2:1 срещу Сен Етиен и новакът се изравни на върха с Лион.

Олимпик Марсилия успя да победи с класическото 3:0 като гост Нанси.

Льо Ман и Булон завършиха 1:1, а Валансиен победи с 2:0 Гренобъл.