Олимпик Лион записа пета победа в 6-тия кръг на Лига 1 и продължава да води във временното класиране. Шампионите на Франция победиха Льо Авър като гост с минималното 1:0.

Единственото попадение отбеляза Едерсон в 44-тата минута. Гостите играха с човек по-малко от 65-тата минута, когато Сидни Гову бе изгонен за втори жълт картон.

В друг мач от кръга Гренобъл загуби с 0:1 от Бордо. За домакините българският футболист Христо Янев изобщо не попадна в групата за мача.

Победното попадение за Бордо отбеляза Жуси в 80-тата минута, въпреки че гостите бяха останали с 9 души на терена.

Алу Диара напусна терена за втори жълт картон в 49-тата минута, а само 3 по-късно директен червен картон получи Вендей.

Въпреки това „жирондинците” успяха да победят и да излязат на 4-то място с 10 точки.