В мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Лигата на Франция Ван отстрани с 6:5 след изпълнение на дузпи отбора от Лига 1 Валансиен и по този начин се класира за следващата фаза.

В редовното време двата отбора си размениха по два гола чрез Лебок, който бе точен на два пъти за домакините и Бангура и Безас за Валансиен.

В продължението отборът на Ван остана с човек по-малко, след като Марто бе изгонен в 95-та минута, след което последва гол на Пужол в 102-та, но все пак домакините се добраха до дузпите, след като Жимбер се разписа в 108-та минута.

При единайсетметровите наказателни удари шансът бе на страната на по-ниско разредния отбор на Ван, който победи с 6:5.

Оксер отстрани Тулуза с 6:5 след изпълнение на дузпи, като в редовното време двата отбора завършиха 1:1.

Гостите поведоха в 71-та минута след гол на Ларсен, но Куерсиа от Оксер успя да изравни в последните секунди на мача.

При продълженията двата отбора не си отбелязаха нови попадения, а при дузпите футболистите на Оксер се оказаха с по точен мерник и победиха с 6:5.