Шампионът на Франция Монпелие загуби по изключително драматичен начин от закъсалия тим на Евиан. На свой терен играчите на Рене Жирар отстъпиха с 2:3, като преди това бяха успели да обърнат резултата до 2:1 в своя полза. В герой за гостите се превърна централният нападател Сабер Хелифа, който реализира и трите гола.

Неговият рецитал започна в 30-ата минута, когато се възползва от подаване на Яник Сагбо-Лате. Чрез Марио Естрада и Сюлейман Камара обаче Монпелие успя да обърне резултата с попадения в 36-ата и 42-ата минути.

Малко след изминаването на час игра обаче Хелифа възстанови равенството, а изненадващата победа – втора за Евиан през сезона – дойде в 89-ата минута, когато Оливие Сорлин поднесе топката на 25-годишния тунизиец и той прониза Журдрен за трети път в срещата.

По този начин Евиан се измъкна от зоната на изпадащите и с 8 точки вече е 14-и. Монпелие пък е 13-и със същия актив.