В мач от 9-я кръг на Лига 1 Лион се добра до точката при домакинството си на Лил и двата отбора завършиха 2:2, като шампионите на два пъти бяха догонващи в резултата.

Гостите поведоха в 14-та минута чрез попадение на Адил Рами, но в 22-та минута Аурелин Шеджу си отбеляза нелеп автогол и по този начин върна Лион обратно в мача.

През второто полувреме отново „песовете” отново излязоха напред в резултата, след като Мишел Басто се разписа в 61-та минута, но Фабио Гросо в 74-та оформи крайния резултат в срещата и донесе точката за Лион.

Това е втори пореден мач, в който шампионите на Франция не могат да стигнат до победата, след като в предния претърпяха тежка загуба от Рен като гост с 0:3.

Лион вече има 20 точки и продължава да води във временното класиране на френската Лига 1, докато Лил е на пета позиция с 15 точки.