Отборът на Олимпик Марсилия се наложи с 1:0 при гостуването си на Монпелие от 24-я кръг на Лига 1.

Единственият гол в мача бе дело на Жорж-Кевин Нкуду, който бе точен в 68-ата минута.

Първото полувреме на мача премина в спокойно темпо, без интересни ситуации и пред двете врати.

Всичко по-интересно се разигра през вторите 45 минути, когато зрителите станаха свидетели освен на гол, още на претенции за дузпа, както и червен картон.

Първо в 48-ата минута гостите искаха главният рефер да отсъди 11-метров наказателен удар за нарушение на Матьо Дьоплан срещу Ромао.

В 67-ата минута резултатът бе открит, като в герой за гостите се превърна Нкуду.

А минута след това Марсилия остана в намален състав. Направилият повторен дебют Товен получи червен картон само 10 минути, след като се бе появил в игра.

В класирането Марсилия заема 6-о място с 34 точки, а Монепелие е 17-и с 25 пункта.