Ница поднесе сензацията на 10-тия кръг в Лига 1, след като сензационно разби лидера Олимпик Лион с 4:1. Гостите не показаха дори малко от играта, която им донесе победата над Ливърпул през седмицата и съвсем заслужено загубиха с категоричния резултат.

Мамаду Багайоко откри за Ница в 17-та минута, а автогол на Али Сисоко удвои преднината на домакините.

В рамките на 6 минути – между 69-та и 75-та Дейвид Хелебюк и Луи Реми направиха резултата 4:0. Почетното попадение за Лион реализира Едерсон в края на мача.

От издънката на Олимпик се възползва шампионът Бордо, който победи Льо Ман с 3:0 след автогол на Овоно (4’) и голове на Маруан Чамак (67’) и Давид Белион (83’).

Сензацията Монпелие пък загуби тежко с 0:3 гостуването си на Рен и пропусна да излезе еднолично начело на Лига 1.

Така Бордо изместих Лион от върха в класирането, като вече има 22 точки - с 2 повече. Олимпик е трети, след като бе изместен и от Монако с 21 точки. На четвърто място е Монпелие също с 20.