Нант победи Брест с 4:1 в мач от 35-ия кръг на френското първенство по футбол и измести Ним от позицията за плейоф за оставане в Лига 1. Осемкратните шампиони, за последно първенци през 2001, са 18-и с 34 точки, а Ним остана с две по-малко след равенството 2:2 срещу Реймс.

Нант надви с лекота вече почти спасилия се от изпадане Брест и записа втора поредна победа в шампионата. Моузес Саймън и Людовик Блас се разписаха през първото полувреме, а Имран Лоуса и Калифа Кулибали от дузпа бяха точни още в началото на второто. Ромен Февр пък вкара в самия край за домакините от Брест, които са 13-и с шест точки пред Нант.

Ним също бе близо до победа след пълен обрат през второто полувреме срещу Реймс. Рено Рипар бе точен в 47-та минута и изравни след гола на Натанаел Мбуку през първото полувреме, а Муса Конате се разписа за 2:1 в 71-та. Алекси Филипс обаче изравни десет минути преди края и Реймс излезе на 11-о място с точка пред Брест.