Нант и Метц не излъчиха победител и завършиха при равенство 1:1 в мач от 11-ия кръг на Лига 1.

Домакините стартираха срещата по-добре и упражниха териториален натиск. Това даде резултат в 28-ата минута, когато резултатът бе открит. Себастиан Корчиа проби по десния фланг и центрира по земя, където Рандал Коло с плътен удар не остави шанс на Александър Укиджа и реализира в левия ъгъл.

Гостите се активизираха до края на първото полувреме и дълбоко в добавеното време получих дузпа за игра с ръка на Фабио. Зад топката застана Аарън Лея и с удар в долния десен ъгъл възстанови равенството.

През второто полувреме Нант държеше контрола на топката и имаше по-чистите голови положения, но до ново попадение в двубоя не се стигна.

С поделените точки, домакините остават на 14-ата позиция в класирането с актив от 12 точки, докато Метц е девети с 16.