Нанси победи с категоричното 4:1 Оксер и поведе еднолично във временното класиране на френската Лига 1 след петия кръг. Домакините поведоха в 35-та минута чрез Н’Тсаи. След 120 секунди Ким удвои преднината на Нанси.

В началото на второто полувреме последваха два нови гола за домакините дело на Бианкалани и Форчън, а почетния гол за Оксер отбеляза Лежуен.

Бордо завърши 2:2 с Лориен. Воденият от Лоран Блан отбор поведе в 10-та минута чрез Давид Белион, но Санфи изравни в 14-та. Отново Белион в 68-та даде гол преднина за „жирондинци”, а Намуши в 88-та оформи крайния резултат.

Монако победи Льо Ман с 3:1 и по този начин „монегаските” дадоха заявка за нещо по-сериозно през този сезон. Головете за домакините отбелязаха Куфре в 49-та минута, Менес в 52-та и Пикьон в 64-та. Резултатът бе открит от гостите чрез Матсуи в 31-та минута.

Ница и Тулуза завършиха 1:1. Домакините поведоха с гол на Едерсон в 42-та минута, а Жина изравни в 87-та.

Рен се наложи с 2:0 над Метц. С два гола се отличи Томер в 45-та и 54-та минута. Сисе от гостите бе изгонен с директен червен картон в 90-та минута.

Валансиен победи с 3:1 Сошо. Гостите поведоха в 6-та минута чрез Керсиа, но Безас изравни в 10-та. Челе в 44-та и Савидан в 74-та оформиха крайния резултат в срещата.