Рен се наложи с лекота с 3:1 при гостуването си на Нанси, и поне временно се изкачи до челната петица на Лига 1. В този първи мач от 12-я кръг домакините регистрираха деветата си загуба, и са твърдо последни, само с пет точки в актива си.

Мевлут Ердинч откри в 21-та минута за Рен, но Симон Зенке изравни пет минути след почивката. Отново Евдинч бе в основата и на второто попадение за гостите, дело на Ромейн Алесандрини в 74-та минута. След още 10, Джонатан Питройпа оформи крайното 3:1, подпечатвайки сигурния успех за Рен.

В следващия кръг Рен гостува на лидера ПСЖ, докато Нанси ще има шанс за втора победа в Лига 1 този сезон, тъй като играе срещу друг тим от зоната на изпадащите – предпоследния Троа.