Олимпик Лион победи гостуващия Монпелие с 5:4 в зрелищен двубой от 34-ия кръг на футболното първенство на Франция.

В герой за домакините се превърна Александър Лаказет, който реализира четири попадение, включително и дузпа в 10-ата минута на добавеното време, с която донесе успеха на Лион. Преди това Лаказет се разписа в 31-ата, 59-ата и 82-ата минута, а един гол добави Деян Ловрен в 70-ата.

Така Лаказет вече има 24 попадения в Лига 1 от началото на сезона и излезе начело в голмайсторската листа пред звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе, който има 23.

Гостите от Монпелие могат да съжаляват, че не взеха трите точки, въпреки че водеха с 4:1 в 55-ата минута. Всичките четири гола отбеляза Ели Ваи - два в края на първото полувреме и два в началото на второто.

След успеха Лион остава на седмо място в класирането с 56 точки, а Монпелие има 43 и заема 12-а позиция.

В късния двубой шампионите от Пари Сен Жермен гостуват на предпоследния Троа./БТА