Отборът на Лион успя да спечели безценни три точки срещу един от най-силните тимове през този сезон във Франция - Ланс. Триумфът дойде с 2:1, но стражът Антони Лопес има основна заслуга за този резултат.

Домакините стартираха мача колебливо, но стигнаха до попадение в 25-та минута, реализирано от Токо Екамби от дузпа. Осем минути по-късно играчите на Ланс видяха как тяхно попадение бива отменено.

Пет минути преди края на частта Хусем Аоар удвои аванса на тима си. През втората част обаче канонадата към вратата на Лопес продължи да е на ниво и дори неговите намесиха не успяха да спасят Лион в 63-та минута, когато Арно Калимуендо вкара за 1:2.

До края шансовете бяха за Ланс, но попадение не паднаха и така "хлапетата" не допуснаха нов срамен обрат, доближавайки се до място в топ 3.